logo

O nás

 

Milan a Luboš Oubrechtovi

 

Milan Oubrecht

Milan Oubrecht se narodil 19.11. 1950 v Mladé Boleslavi. Dětství prožil v Mariánských Lázních. Po ukončení základní školy byl přijat na houslařskou školu v Lubech u Chebu, městě s dlouholetou tradicí výroby strunných hudebních nástrojů. Potom pracoval ve firmě Cremona (dnes Strunal Schönbach). Později vystudoval Pedagogickou školu v Karlových Varech a od roku 1977 do 1990 na Houslařské škole v Lubech učil.

Po celou dobu vedle pedagogické činnosti vyráběl mistrovské smyčce. Od roku 1991 dělá jen mistrovské smyčce ve svém atelieru v Lubech, kde také bydlí. Spolu s ním vyrábí své vlastní smyčce i jeho syn Luboš.
Milanu Oubrechtovi pomohli na počátku umělecké dráhy radou a zkušenostmi vynikající hudebníci z České filharmonie a staří němečtí mistři.

Se smyčci M. Oubrechta hrají jak špičkoví umělci z celého světa, tak i hudebníci v mnoha orchestrech a komorních souborech po celém světě.
V roce 1987 se M. Oubrecht stal členem Kruhu umělců houslařů při Asociaci hudebních umělců a vědců. Je zařazen mezi nejvýznamnější osobnosti v České republice na přelomu 20. století v knize „Kdo je kdo“.


M. Oubrecht vyrábí mistrovské smyčce dle vlastního modelu pro všechny smyčcové nástroje. Respektuje individuální požadavky hudebníků na estetické a hráčské vlastnosti smyčců. Jeho smyčce jsou ceněny pro elegantní vzhled, ovladatelnost, zvukové vlastnosti a vypracování.

Luboš Oubrecht

Luboš Oubrecht se narodil 22.10.1975 v Chebu. Po základní škole absolvoval Houslařskou školu v Lubech a praktickou část studia u svého otce Milana Oubrechta. V roce 2001 byl, na základě své činnosti a úspěšné zkoušky, přijat do Kruhu umělců houslařů při Asociaci hudebních umělců a vědců v Praze.


Se smyčci Luboše Oubrechta hrají hudebníci v mnoha státech celého světa. Staví jak smyčce mistrovské, tak i koncertní pro všechny smyčcové nástroje, včetně smyčců barokních. Také opravuje a restauruje smyčce staré. Také L. Oubrecht respektuje individuální požadavky hudebníků na estetické a hráčské vlastnosti smyčců. I jeho smyčce jsou ceněny pro elegantní vzhled, ovladatelnost, zvukové vlastnosti a vypracování.

Atelier OUBRECHT staví smyčce výhradně z velmi kvalitního a starého fernambukového dřeva ve zlaté, stříbrné garnituře nebo nové stříbro pro smyčce studentské. Barokní smyčce dělá L. Oubrecht z hadího dřeva.